Matteo Neels Schreave

Jméno a příjmení: Matteo Neels Schreave

Kasta: První

Věk: 19 let

Výška: 180 cm

Váha: 73 kg

Jméno FC: Neels Visser

Charakteristika:

Matteo je naozaj veľmi pohľadný mladý muž, ktorý dostal do vienka to najlepšie so svojich rodičov, aj keď mnohí hovoria, že viac získal po svojej mame. Je to dokonalá kombinácia génov a on je za to veľmi rád. Prvá vec, ktorá pritiahne pohľad nielen žien, sú jeho pieskovo plavé vlasy, ktoré sú často len tak ledabolo prehodené a dodávajú mu výzor neposlušného chlapca, aj keď taký skoro nikdy nie je. Síce ich zdedil asi po svojej tete, no je mu to jedno. Črty jeho tváre sa nesú v tvrdej hranatej čeľusti, ktorú má z génov po otcovej strany, no jeho oči sú jednoznačne po mame. Tie zdedila aj jeho malá sestrička, ktorú nadovšetko miluje. Týmto pohľadom dokáže aj nemožné, pretože ľudia sú doslova presvedčení o tom, že mu musia splniť všetko čo mu na nich uvidia. Jedine jeho mama vie, kedy to využíva až príliš. Kombináciou modrých očí a plavých vlasov a k tomu jeho nefalšovaná galantnosť, na ktorej pracoval od mala, si získal aj svoju priateľku, s ktorou bol deväť mesiacov. Je to naozaj silná osobnosť a on je veľmi rád, že ju stretol. Nebola to láska na prvý pohľad, to nie, no zaľúbil sa a očividne aj ona doňho. Nemyslel si, že sa to vôbec stane. Nikdy na to nemyslel. Vie ako to v kráľovských rodinách chodí. Julian od mala vedel, že raz príde čas, kedy sa bude konať jeho Selekcia a Matteo bol zmierený, že si vezme niekoho, kto upevní vzťahy s rodinou. Ale Lucinda bola ako svieži vánok do toho všetkého. On so svojou hravou povahou a tým, ako ženy zbožňoval, to bola príjemná zmena, že jedna patrí iba jemu. Naučil sa ženy milovať, lebo ony milujú jeho a to nie len jeho mama, teta ale aj všetky slúžky a komorné. Pre každú má milú lichôtku, no do bratovej Selekcie sa nemieni miešať, teda záleží aj od prítomných dám. Má s ním dobrý vzťah, aj keď v posledných rokoch sa Julian pripravoval na prevzatie koruny a tak mal viac času pre seba, svoju priateľku a najlepšiu kamarátku, ktorá s nimi žije v paláci. Na tú si nedá dopustiť. Od mala bol s ňou lebo sú v rovnakom veku a vždy ju chránil a nikdy neprestane. A to isté pre neho znamená jeho malá neposedná sestrička. To pravdepodobne zdedil po svojej mame, aspoň otec to vždy hovorí. Po ňom zase zdedil mierne cholerickú povahu, čiže je dokonalo nedokonalá kombinácia svojich rodičov.

Svoj voľný čas trávi hlavne s Leslie, no veľmi rád sa venuje posilňovaniu, jazde na koni, štúdiu jazykov a hre na gitaru. Mama sa ho už ale zlákala aj na klavír, a aj keď mu to celkom ide, stále je preňho srdcovkou gitara.

Po veľkom nešťastní, ktoré sa udialo počas Selekcie keď zomrel jeho starší brat sa preňho všetko zmenilo. Po nejakom čase, keď sa aspoň trochu otriasol zo smrti svojho brata sa začal intenzívne pripravovať na prevzatie koruny. Bol hodený do vody a on sa v tom prúde naučil plávať. Teraz prichádza jeho selekcia a on sa predsa len na to teší, aj keď už to nie je to chlapčenské nadšenie ako pred rokom. Od posledných udalosti dospel. 

Minulost:

Od mala pociťoval lásku oboch rodičov, aj keď samozrejme, je to princ a ako ku princovi sa k nemu pristupovalo inak. Ale nikdy sa nesťažoval ne nedostatok pozornosti od rodičov. Od jeho staršieho brata ho delí iba jeden rok a tak mal šťastné detstvo. Ako rástol, pozornosť sa skôr upriamovala na Juliana, no jemu to až tak nevadilo. Mohol sa venovať veciam, ktoré ho bavili aj keď popritom študoval a učil sa všetko, čo bude ako diplomat potrebovať. Matteo sa vždy správal tak ako si to vyžadoval dvor. K ľuďom je milý, no ak niekto ublíži jeho milovaným, nech sa tí ľudia majú pred ním na pozore. Mnohí o ňom hovoria, že je sukničkár a playboy a to len preto, lebo vie oceniť ženskú krásu. Ibaže on taký nie je. Ak si uvedomí, že našiel lásku svojho života, vždy bude dbať o to, aby si ju pri sebe udržal a vždy jej bude dokazovať svoju lásku.