Reálie

O čom je presne naša hra? 

Ako Illéa momentálne funguje a ako to bolo pred tým ? 

Reálie je dobré si přečíst celé, ale pro daný ročník jsou vždy nejdůležitější poslední odstavce textu, které pojednávají o současné situaci v zemi. 

Naše RPG sa odohráva po udalostiach vo všetkých knihách. Základy histórie sú preto pevne dané svetom, ktorý vytvorila Kierra Cass. Illea vznikla po štvrtej svetovej vojne a oslobodila sa tak od Novej Ázie, pod ktorej nadvládu spadla počas tretej svetovej vojny. Dlhé roky potom medzi nimi prebiehala vojna, určitú dobu bola dokonca umelo udržovaná kráľovskou rodinou. Illeu založil Gregory Illeá, ktorý zaviedol aj kastový systém, tak ako ho poznáme aj teraz. Rovnako uňho vznikla aj myšlienka Selekcie, aby tak ukázal ľudom, že aj napriek kastám majú možnosť sa stať súčasťou kráľovskej rodiny. Jeho dcéra skončila v dohodnutom manželstve, syn Spencer v strachu o rovnakú budúcnosť fingoval vlastnú smrť. Jeho pokrvná línia následne založila rebelantskú skupinu ktorý sa neskôr označovali ako Severní rebeli. Syn Damon tak absolvoval prvú Selekciu. Jeho Syn Justin Illeá si v tradícií pokračoval, vzal si Abby Tamblin, ich manželstvo však stroskotalo na tom, že Abby milovala jeho bratranca Portera Schreave a tak Justina zabili a vzali sa. Od vtedy je Schreave vládnucim rodom.

Z neskôr nešťastného manželstva Portera a Abby vzišiel jediný potomok Clarkson Schreave, ktorý si v selekcií vybral za manželku Amberly, aj napriek vedomiu, že tu bola možnosť, že nebude môcť počať potomka. Aj napriek jeho povahe mal Clarkson svoju manželku rád, no nebol jej verný a je niekoľko záznamov o jeho milenkách a dokonca jednom nemanželskom dieťati s jednou z nich. S Ambrely mali však jedného potomka Maxona Calixa Schreava. Jeho selekcia bola zmanipulovaná jeho otcom a aj napriek otcovmu nesúhlasu si vybral Americu Singer. Počas verejného vyhlásenia boli Clarkson s Amberly zavraždení skupinou južných rebelov a princ vážne poranený. Po jeho svadbe a korunovacií aj s manželkou zapracovali na zrušení kást a za pomoci severných rebelov na čele s Augustom Illéom potlačili násilných južných rebelov. Aj po rokoch si ľudia nevedeli navyknúť na systém bez kást a schyľovalo sa k občianskej vojne, vtedy bola oznámená selekcia prvej, prvorodenej korunnej princeznej Eadlyn Schreave. Tá pri vyhlásení víťaza, už ako kráľovná, z Illeí vyhlásila parlamentnú monarchiu.

Naše RPG začína tri generácie po udalostiach v knihách. Selekcia sa tak od vyhlásenia parlamentnej monarchie nekonala. Na trón však nastúpil Theodor Schreave, ktorý rázne riešil nepokoje v krajine. Obnovil kastový systém, protesty potláčal vojskami a sprísnil zákony. Počas ďalších rokov krajina nadviazala dohodnutými manželstvami spojenectvá s Novou Áziou a hlavne Francúzskom. Samozrejme zmeny vyvolali vznik mnohých radikálnych skupín bojujúcich proti korune. Ich vyčíňanie viedlo až k vražde korunného princa Fredricka Schreave, ktorý mal po mnohých generáciách absolvovať Selekciu. Po jeho smrti bol v poradí na trón princ Christian a princezná Lisbeth.

Prvý ročník

Po smrti brata prebral povinnosti  Princ Christian Michael Schreave vrátané Selekcie. Nebol z toho nadšený, nemal však žiadnu inú možnosť. Tesne pred koncom súťaže došlo k únosu jednej z účastníčok a princeznej Lisbeth Marie Schreave. Obe sa však v poriadku vrátili a vinníci boli popravený. Onedlho na to došlo k vyhláseniu víťazky- Lorraine Clifford, ktorého princa okúzlila a viedlo to k svadbe z lásky. Krátko potom Illeá nadviazala silné spojenectvo s Talianskom, keď si princezná vzala kráľa Danteho Benenati. Spolu dokázali urovnať vojnu s nemeckom o Africké kolónie, bohužiaľ rebelov sa nepodarilo zastaviť. Kráľovský pár mal tri deti. Korunného princa Juliana, princa Mattea a jedinú dcéru Arleen. Vo veku 19 rokov nastal čas aby korunný princ podstúpil svoju vlastnú selekciu. Krátko po príchode 35 dievčat do paláca sa však uskutočnil atentát pri ktorom korunný princ zahynul a princezná Arleen bola zranená. Pohľad krajiny sa následne uprel pohľad na princa Mattea.

Druhý ročník

O rok po smrti korunného princa Juliana palác oznámil, že nový korunný princ Matteo podstúpi selekciu a z 35 dievčat vyberie pre krajinu novú kráľovnú. Princezná Arleen bola poslaná kvôli bezpečnosti do Talianska. Po mesiacoch je verejne známe meno budúcej kráľovnej. Rachel María Cardo princovi učarovala a všetci mohli vidieť že ide o manželstvo z lásky. Aj napriek tomu trvalo tri roky kým sa krajinou preletela novinka o tehotenstve a samotnom narodení dieťaťa, ktoré ma nastúpiť na trón. Narodila sa princezná Kaiya Lydia Schreave, ktorá ostala jedináčikom a tým pádom jediným dedičom trónu.

Počas vlády kráľa Mattea došlo k rozdeleniu dovtedy jednotnej skupiny rebelov. Miernejší severní rebeli sa utiahli do Whites a radikálny Južný rebeli na starú základňu v Paname. Nie sú žiadne záznamy o tom, že by v týchto skupinách boli nejaký potomkovia rodu Illeá. Illeá taktiež naviazala spojenectvo s Ruskom, keď si princezná Arleen vzala syna prezidenta, Nikolaya Tarasa Gavrikova. Okrem rebelov nastali problémy aj v Afrických kolóniách, ktoré sa otvorene povstali a vyhlásili Illeí vojnu. Tieto dva problémy vyvolali mierne nepokoje medzi ľuďmi a keďže bola princezná v správnom veku, palác vyhlásil po generáciách chlapčenskú selekciu.

Tretí ročník

Princezná Kaiya verila, že ak by uzavrela manželstvo s nejakým princom či iným dôležitým mužom, bolo by to omnoho výhodnejšie a múdrejšie rozhodnutie, no aj napriek jej názoru do paláca prišlo 35 mužov. Bolo to ťažké pre obe strany, no nakoniec po pár mesiacoch došlo k vyhláseniu víťaza, Vincenta Tavaresa, muža zo siedmej kasty. Aj napriek počiatočnému presvedčeniu a postaveniu princeznej voči selekcií v nej našla šťastie. Počas selekcie kráľovský pár oznámil, že čakajú potomka. Napriek tomu, že šlo o chlapca, nárok princeznej Kaiyi na trón nijako neohrozil. Po svadbe začala princezná s radikálnymi zmenami. V prvom rade šlo o spoluprácu koruny a severných rebelov, s ktorými dokázali potlačiť južných rebelov. Následne zapracovali na lepších životných podmienkach v oblastiach kde bol nedostatok pitnej vody, takmer žiadna zdravotná starostlivosť či úroveň vzdelania. Následne kráľovná viedla mierové rokovania v Afrických kolóniách, ktorým dala viac autonómie aj keď stále ostáva ich panovníčkou. Taktiež došlo k zmenám v kastách. Ľudom v 8 kaste bola pridelená možnosť vzdelávania, pomaly sa zlúčila so siedmou kastou a po určitom čase sa zlúčila siedma kasta so šiestou. Vďaka tomu mali nižšie kasty lepšie šance na upletenie, vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť. Nakoľko šlo o priebežný proces, ľudia si dokázali zvyknúť. Tým pádom je v krajine kastový systém obmedzený na 6 kást, o ďalšom postupnom zlučovaní sa zatiaľ nehovorí. Po piatich rokoch manželstva, počas ktorých sa Kráľovná a princ zamerali predovšetkým na zmeny v krajine sa narodil korunný princ Nicholas Alváro Schreave a v priebehu pár rokov aj druhorodenná princezná Evangeline a najmladšia princezná Alyssa.

Štvrtí ročník a momentálna situácia v krajine 

Princ Nicholas dovŕšil 19 rokov a tým pádom je čas na Selekciu, v tomto prípade ide skôr o tradíciu, ako o upokojenie davov. Krajina prosperuje, opäť nadobúda tvary modernej krajiny. Vznikajú nové pracovné pozície v rôznych odvetviach priemyslu, letecká či automobilová doprava je dostupnejšia pre nižšie kasty, platy sa dvíhajú predovšetkým v nižších kastách. Oproti niektorým iným krajinám Illeá neobnovila internet, hlavne ako prevenciu vzniku moderného terorizmu, no uvažuje sa o jeho vyskúšaní a zaradení hlavne do zdravotníctva.

Posledné roky sa znova formuje rebelantská skupina, ktoré si nepraje pokračovanie rodu Schreave. Ide o ľudí, ktorý sa aj napriek zmenám v kastách nedokázali zaradiť do spoločnosti, alebo to nechceli, ale aj vyššie postavené rodinný, ktoré sú dokonca blízke kráľovskému rodu. Zatiaľ nemajú financie ani prostriedky na to, aby dokázali obnoviť vyčíňanie ako roky dozadu, no snažia sa infiltrovať do paláca, u obyvateľov vytvárajú napätie rôznymi krádežami. Skupinky sú roztrúsené po celej zemi no základňa je priamo v Angeles a práve tu sa pokúšajú nadviazať spojenectvá s inými krajinami, ktoré môžu mať motív na zvrhnutie momentálneho vládnuceho rodu.  


Pokud se zajímáte i o založení postavy ze zahraničí, jistě Vás zajímá, jak vypadá svět za hranicemi Illei. Na vaše žádosti byla tedy zavedena i tahle rubrika.

Kasty

Kastový systém v krajine funguje od jej založenia, zrušený bol len krátke obdobie, než znova vstúpil do platnosti. Na začiatku bol pre krajinu užitočný, následne krajinu výrazne spomaľoval v rozvoji a vznikali medzi nemu výrazné a často aj nebezpečné nepokoje. Za posledné roky v ňom nastali výrazné zmeny, ktoré v krajine žnú úspech a systém znova funguje bez toho aby spomalľoval krajinu.

Pokud si nejste jisti, do které kasty by Vaše postava měla patřit, nebojte se dotázat adminů.


První

Královská rodina, nikdo není výš postaven než oni, mají veškerou moc. Vítěz/ka selekce a jeho/její rodina se též stávají prvními. 

Druzí

Celebrity, sportovci, zpěváci, herci, modelové, politici, policisté, hasiči, strážní a vojáci. 

Třetí

Vynálezci, učitelé, filozofové, vědci, lékaři, zubaři, architekti, filmoví režiséři, hudební producenti, advokáti a spisovatelé. Dívky aneb páni, kteří se dostali do selekce se stávají třetími, samozřejmě pokud již nebyly druhé nebo třetí. 

 Čtvrtí

Podnikatelé, klenotníci, realitní makléři, pojišťovací agenti, šéfkuchaři, stavební inženýři, obchodníci a zemědělci.  

Pá

Umělci; jevištní herci/zpěváci, tanečníci, muzikanti a cirkusoví umělci. 

 Šestí

Pracovníci; sekretářky, číšníci, hospodyně, kuchaři, sluhové. 

Dělníci; zahradníci, stavební dělníci, pracovníci na statku, uklízeči, popeláři, kopáči. 


Když si žena vezme muže z jiné kasty, automaticky se do této kasty zařadí též. Většinou se dívky vdávají za muže z vyšších kast, aby si polepšily. Vzácně se stane, že se dívky pro lásku přižení do nižší kasty. 

Kastový systém prešiel zmenami po udalostiach štvrtého ročníka, kde bola ôsma a siedma kasta postupne zlúčené so šiestou kastou. Stále však existujú ľudia, ktorý kasty neuznávajú a neriadia sa nimi (Rebeli alebo tí, ktorým bola v dôsledku trestu kasta odňatá. Ide zväčša o úplných vyvrheľov spoločnosti. Avšak po zmenách v kastách ich výrazne ubudlo a stretnuť niekoho takého je vysoko raritné.)

Provincie

Jak nejspíše víte, Illea je rozdělena na třicet pět provincií. Každá tato provincie je něčím jedinečná a zajímavá. Z každé části země je vždy do Selekce vylosován jeden účastník/čka, jež dostane šanci stát se novým princem/znou Illei. Avšak každou postavu přeci utváří i to, kde vyrostla, je to součástí jejího příběhu. Proto zde máte výpis veškerých dostupných provincií i s několika málo informacemi a obrázkem, abyste si lépe dokázali představit, kde vaše postava žije. 

Allens je nad Carolinou a na východ od Kentu. Nepříliš bohatá provincie, u pobřeží poměrně dosti soustředěný rybolov. Co se týče postav z knih oficiální série, pocházela odtud kupříkladu Ashley Brouilette či Carter Woodwork.

Angeles, panuje přesvědčení, že to byla původně Kalifornie a název je odvozen od Los Angeles. Naleznete v této provincii hlavní město i s královským palácem. Bydlí zde celá královská rodina, z knih odtud pocházela Elise Whisks.

Provincie Atlin byla nejspíše pojmenována podle oblasti kolem jezera Atlin v Kanadě. Nachází se zde nádherná příroda, která je chráněna jednou z největších přírodních rezervací Illei.

Má se za to, že provincie Baffin je odvozena od Baffinova ostrova, což je kanadský ostrov a území Nunavut. Zde je velmi rozvinut textilní průmysl. Ohledně knih, odsud pocházela Camille Astor.

Bankston je poměrně velká přímořská provincie, dost peněz zde těží z turistiky, jelikož se Bankston nalézá u skupiny ostrovů, a pokud vám nevadí chladnější kraje, málokde najdete krásnější zimní krajinu. Odtud. pocházela Natalie Luca z oficiálních knih Selekce.

Belcourt je pro změnu jedna z provincií blízko Angeles, která je proslulá výrobou luxusních parfémů a kosmetiky. Hodně se zde dbá i na estetiku celkově, parky bývají vždy upravené a již brzy na jaře plné květin a veselých barev.

Bonita je provincie, jejíž název ve španělštině znamená "krásná". Je to nejspíše tím, že na tomto místě kdysi mívalo Španělsko kolonie. Hodně tamních lidí umí plynule španělsky, stejně jako odtamtud pochází skvělí tanečníci.

Carolina je provincie, která kdysi bývala rozdělena na jižní a severní. Odtud pocházela America Singer. Nejkvalitnější řezbářské práce pochází právě z Caroliny, včetně výroby těch nejlepších hudebních nástrojů.

Název provincie Calgary je nejspíše odvozen od města Calgary v Kanadě. Hodně oblíbené jsou tu zimní sporty, přestože už je zde o něco teplejší podnebí. Přesto krasobruslaři odsud pravidelně vyhrávají nejvyšší soutěže v Illei i ve světě.

Clermont je v zásadě moderní Florida, jelikož se na tehdejší Floridě nacházelo město jménem Clermont. Dnes je zde velice populární modeling, ale nadšenci adrenalinu a legrace ocení i největší zábaví park v Illei. Celesta Newsome byla z Clermontu.

Columbia je provincie, která byla pojmenována po britské kolonii. Nemůže to být po starém státu Columbia, kvůli rozdílnému psaní, ale mnozí o tom stejně uvažují. Jedna z velkých provincií, obchod zde vzkvétá. Známá je též výrobou šperků. Kriss Amber ze série knih pocházela právě odtud.

Dakota, malá vnitrozemská provincie, která patří ve všech ohledech mezi ty průměrné. Kdysi to byla Severní a Jižní Dakota. Je zde však hodně sedmých, kteří pracují v těžebním průmyslu. Při odkazu na knihy bychom mohli jako rodačku zmínit Tiny Lee.

Denbeigh je provincie střední velikosti, která se proslavila hlavně kvalitní výrobou elektroniky, jež se za poslední dobu začala poměrně rozvíjet i díky kvalitnímu vzdělání.

Dominica je ostrovní provincie v oblasti Malých Antil v Karibském moři. Kdysi zde bývala Dominikánská republika. Hodně se zaměřuje na chování a lov zvířat.

Provincie Fennley přímo sousedí s Angeles. Proslavená je hlavně kvalitní výrobou automobilů, přičemž má v tomto odvětví v celé Illei monopolní postavení.

Hansport je další z provincií, která končí přímo u oceánu. Je zde několik velice důležitých přístavů, lodní doprava se zde akumuluje, dost peněz plyne právě z poplatků za proplutí lodí, či skladování přímo ve skladech.

Věří se, že Honduragua byla zemí Honduras a Nikaragua se sídlem ve Střední Americe. Z celé Illei zde naleznete nejvíce továren, které bohužel dosti znečišťují ovzduší, tudíž je tu také největší procento nemocných a postižených. Zároveň také největší úmrtnost novorozenců. Pocházela odtud kupříkladu jedná z minulých královen Illei, Amberly Schreave.

Hudson je jedna z největších provincií. Sice většinou nikterak důležitá, pokud nepočítáte, že působí jako největší výrobce zbraní. Také zde probíhá námořní vojenský výcvik, kotví zde válečné lodě.

Kent je v zásadě moderní Ohio. Nalézají se zde největší jezera a s nimi spojené nádrže, které působí jako zdroj pitné vody. Hodně se zde též klade důraz na potravinářství a chov ryb. Pocházela odtud Marlee Tames.

Labrador je též jednou z poměrně velkých provincií, i když poněkud nehostinou. Vznikla spojením Newfoundlandlandu a Labradoru. Dnes se zde cvičí a chovají psi. Pro některé je též dobré zmínit, že je zde vyráběna nejkvalitnější vodka.

Lakedon je jedna z těch okrajových provincií, která je možná leda důležitá polohou, nikterak svou obchodní činností. Přesto odsud pochází ty nejlepší výrobky z kůže, jako jsou luxusní kabelky, potahy na nábytek, bundy či boty.

Na severu od Angeles leží provincie Likely, jež se zaměřuje hlavně na sklářský průmysl. Kromě toho se pracuje též s keramikou a porcelánem. Často v menších dílnách, ale výrobky jsou o to kvalitnější a žádané i na zahraničním trhu.

Midston sice není ani nejbohatší, ani nejkrásnější provincií, avšak mnoho lidí by ho považovalo za ráj na zemi, jelikož je známá hlavně tím, že je zde vyráběna ta nejlepší čokoláda stejně jako jiné cukrářské výrobky.

Ottaro pravděpodobně vzniklo spojením názvů Ontario a Toronto. Též nepříliš zajímavá provincie, pokud však nejste fanoušci hokeje, v tom případě si zde přijdete na své.

Paloma je jedna z těch nejkrásnějších a na počasí nejpříjemnějších provincií, tudíž je zde na pobřeží soustředěn turistický ruch. Za zmínku stojí i lov perel, které se zde následně opracují, občas se z nich dokonce i vyrábí šperky.

Panama je provincie nacházející se nejvíce na jih což má vliv i na zdejší obyvatelstvo. Je zde Panamský průplav, který byl vždy důležitý pro lodě a transport zboží i lidí. V dnešní době však přepadávají lodě rebelové, kvůli kterým se sem posílají vojáci, i když se mnohdy nevrací zpět. Kdysi tu bylo sídlo radikálních rebelů. Zdá se, že tuto základnu alespoň částečně obnovili.

Sonage se nalézá na jih od Angeles. Je tu kromě Angeles největší zastoupení lidí z druhých a třetích kast. I proto zde vzkvétá modeling, herectví, či žurnalistika, bohužel vedená nepříliš důvěryhodným bulvárem.

Sota, tato provincie vznikla pravděpodobně spojením Minnesoty and Sarasoty a Wisconsinu. Rozhodně bychom vám tuto provincii doporučili, pokud byste chtěli studovat jazyky, na něž je tu kladen velký důraz. Henri Jaakoppi z knih pocházel také ze Soty.

St. George, ačkoliv se to nezdá, je pro monarchii důležitou provincií. Nalézá se zde národní banka, přičemž se tu i tisknou bankovky a razí mince. Též je tu velké zastoupení čtvrtých, díky čemuž vzkvétá obchod.

Provincie Sumner se nalézá v místě, kde kdysi býval Texas. Toto území je v dnešní době poměrně řídce osídleno a spíše slouží jen jako křižovatka mezi významnějšími provinciemi. Za zmínku stojí snad jen úchvatná scenérie polopouštní krajiny a výroba whiskey.

Tammins je kolébkou vzdělání v této monarchii. Už to napovídá, že zde žije hodně třetích, úroveň vzdělání je zde asi nejvyšší, přesto nepatří provincie k nejbohatším, kvůli poměrně pasivnímu obchodu. Na druhou stranu zde najdete i největší knihovnu, kromě té v Angeles, tahle je však veřejná.

Panuje přesvědčení, že Wawerly byl původně především New York. Už to naznačuje, že má v obchodu přeci jen monopolnější zastoupení, než jiné provincie. Též je však nutno podotknout, že je zde také největší kriminalita. Možná i kvůli bohatému nočnímu životu, který vzkvétá i přes zákaz vycházení.

Whites je provincie na severozápadě země v oblasti bývalé Aljašky a Kanady. Nepříliš obydlená kvůli těžkým podmínkám a tuhým zimám. Často jsou sem na výcvik posílání noví rekruti, aby si zvykli v extrémních podmínkách. Na druhou stranu se zde hodně rozrůstá černý trh kupříkladu s kůží, masem, kly apod.

Yukon je kupodivu zajímavou provincií, která se nalézá též na území někdejší Aljašky a Kanady. Kdysi i zde propukla zlatá horečka, po které zůstaly škody na prostředí, jež se však samo rychle zotavilo. To vedlo k rozborům půdy, vznikům výzkumných center, která v průběhu let prošla modernizací a dnes se zde kupříkladu vyrábí léky.

Zuni, která leží na místě, kde kdysi bylo Nové Mexiko, není úplně nejlepším místem k životu pro někoho, kdo nemá tuhý kořínek. Je zde druhá nejvyšší kriminalita v zemi, černý trh, dokonce i tajná kasina a bordely.